Élmény alapú tanulás és edukáció
A tréningmódszer lényege, hogy a frontális ismeretanyag-átadáson túl a résztvevők tapasztalati tanulását segíti elő. A tréningek egy vagy több napos formában érhetők el. A workshop általában 4-6 órás alkalmakat jelent, több alkalom esetén heti vagy kétheti rendszerességgel, egymásra épülő tematikával, tréning elemekkel. Az előadások, prezentációk az adott, rendelkezésünkre álló időtartamban, a kért témához kapcsolódó ismeretanyag előadását jelentik, igény szerint vizuális eszközökkel segítve (videó, prezentáció).
- Tréningek, workshopok programját minden esetben az adott szervezetre, egyéni igényekre szabjuk, ezért ezekkel kapcsolatban előzetes egyeztetés szükséges.
- Fontos tudnunk a várható létszám (min. 6 fő), résztvevők, helyszín, időpont és időtartam sajátosságait, hogy a legmegfelelőbb programot nyújthassuk.
Tréningek
Vezetői tréning
A háromnapos program célja az önismeret és önreflexió elősegítése DISC tipológia segítségével, valamint a vezetői kommunikáció támogatása, kiemelt figyelemmel a jó visszajelzés gyakorlatára. A program tartalmaz továbbá stressz- és konfliktuskezelési technikákat, növeli a közös munka során megjelenő szerepekkel és viselkedésekkel kapcsolatos tudatosságot, fejleszti az együttműködési készséget.
Kiégés megelőzése
A háromnapos program segíthet a résztvevőknek a kiégés folyamatának felismerésében, a kiegyensúlyozottabb életvezetésben. Szót ejtünk az életükben betöltött szerepeikről, motivációikról, értékrendjükről, asszertív kommunikációról, a stresszkezelésről, időgazdálkodásról és célok kitűzéséről. Feltérképezzük és tudatosítjuk az ezekhez rendelkezésükre álló erőforrásokat.
Stresszkezelés
A kétnapos program bővíti a stresszel kapcsolatos ismereteket és önreflexiót, fejleszti a résztvevők megküzdési eszköztárát. Megvizsgálja az egyéni stresszorokat, az időmenedzsment és halogatás kérdéskörét, támogatást nyújt az ezekkel való megbirkózásban. Gyakorlati technikákat mutat be fizikai, érzelmi, mentális szinten.
Kommunikáció
A kétnapos program célja a kommunikációs önismereti munka elősegítése és a társas készségek fejlesztése. Megvizsgáljuk az egyéni asszertivitás szintjét, feltérképezzük a kommunikációs stílusokat, a sztereotípiák és előítéletek megjelenését a kommunikációban, érintjük a jó visszajelzési gyakorlat témakörét és könnyen elsajátítható gyakorlati technikákat mutatunk be.
Workshopok
Kiégés megelőzése
A workshop a kiégés jellemzőinek, folyamatának, szakaszainak ismertetése mellett tartalmazza az egyes szakaszokban szükséges megelőzési lépések lehetőségeit, segíti a résztvevőket a tünetek felismerésében, megelőzésében. A pozitív pszichológia eszközeivel az általános jóllét fejlesztésére helyezi a hangsúlyt önreflektív gyakorlatokon keresztül.
Stresszkezelés
A program bővíti a stresszel kapcsolatos ismereteket és önreflexiót, fejleszti a résztvevők megküzdési eszköztárát és igyekszik átadni egy alternatív szemléletet a stressz életünkben betöltött szerepéről. Azonosítja az egyensúlyi állapotból kibillentő stresszorokat egyéni szinten és háromszintű stresszkezelési stratégiára ad példát.
Asszertív kommunikáció
A kommunikációs stílusok előnyei és hátrányai bemutatásával az asszertív kommunikáció lényegi elemeit és jellemzőit ismerteti. Megvizsgáljuk az egyéni asszertivitás szintjét (tesztkitöltés) és könnyen elsajátítható, gyakorlati technikákat mutatunk be.
Konfliktuskezelés
A program több szemszögből segít felismerni és elemezni a konfliktushelyzetek hátterét, folyamatát, kialakulását, valamint gyakorlati fogódzókat is nyújt egy konfliktusbeszélgetés-modell segítségével.
Időmenedzsment, halogatás
Rohanó világunkban hasznos tippeket ad az idő strukturálására és a halogatás bennünk rejlő okainak tudatosítására. A workshop foglalkozik a célképzés és a szokáskialakítás lépéseivel egyéni gyakorlatokon keresztül.
DISC
A program elméleti hátterét adó DISC modell egy egyszerűen elsajátítható és a gyakorlatban jól alkalmazható viselkedésalapú tipológia, amely megkönnyíti a tájékozódást a személyközi kapcsolatokban és gördülékenyebbé teheti a kollégák munkahelyi együttműködését.
Erőforrás gyűjtés
Hat alkalomból álló workshop-sorozat. Segíti a résztvevőket a kiégés folyamatának felismerésében, a kiegyensúlyozottabb életvezetésben. Szót ejtünk az életükben betöltött szerepeikről, motivációikról, értékrendjükről, asszertív kommunikációról, a stresszkezelésről, időgazdálkodásról és célok kitűzéséről. Feltérképezzük és tudatosítjuk az ezekhez rendelkezésükre álló erőforrásokat.
Biográfiai életútelemzés
Kis csoportban (max. 4-8 fő) az egyéni életút hét éves szakaszainak feldolgozása, az egyes szakaszok jellemzőinek áttekintése, a fejlődéslélektan sajátosságainak ismerete. A teljes életútra való rátekintés felismeréseket adhat, mintákat, sémákat mutathat meg. Az életszakaszok láttatni engedik a változást, a lehetőségeket, az erőforrásokat, az irányokat. A biográfiai munka tudatosabbá tesz.
Előadások, prezentációk
Kiégés
Az előadás a kiégés jellemzőinek, folyamatának, szakaszainak ismertetése mellett tartalmazza az egyes szakaszokban szükséges megelőzési lépések lehetőségeit, segíti a hallgatóságot a tünetek felismerésében, megelőzésében.
Halogatás
Rohanó világunkban hasznos tippeket ad az idő strukturálására és a halogatás bennünk rejlő okainak tudatosítására.
Stresszkezelés
A stressz jelenségének és az arra adott válaszreakciók ismeretének átadása a jelenkori kutatások szerint. Új szempontból is megvilágítva a stressz szervezetre gyakorolt hatását. Három szintű stresszkezelés bemutatása: fizikai, érzelmi, mentális szinten.
Asszertív kommunikáció
A kommunikációs stílusok előnyei és hátrányai bemutatásával az asszertív kommunikáció lényegi elemeit és alapvető technikáját ismerteti.